برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ Samsung :

هر ماشین لباسشویی گزینه و برنامه های مختلفی دارد . برنامه هایی که بر روی هر ماشین لباسشویی وجود دارد ، شامل کاربرد های خاصی برای شست و شو می باشند .
با شناخت این برنامه ها میتوانید بهترین استفاده را از ماشین لباسشویی خود ببرید .
ماشین لباسشویی های سامسونگ برای شستشوی بهتر لباس ها نیز برنامه های مفید و کاربردی زیادی دارد .
برای استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ بعد از خرید لازم است درباره ب برنامه ها و راه اندازی آن از نمایندگی سامسونگ مشاوره بگیرید تا در هنگام استفاده به مشکل بر نخورید .

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ :

ماشین لباسشویی های سامسونگ اکثرا 13 برنامه کاربردی و اصلی برای شستشو دارند یادگیری برنامه های لباسشویی سامسونگ و کار با آن بسیار آسان است .
در مدل های مختلف ماشین لباسشویی سامسونگ غالبا این برنامه ها وجود دارند که شامل :

 • برنامه شستشوی لباس Cotton (لباس‌های کتان یا پنبه)
 • برنامه شستشوی لباس Synthetic (لباس‌های مصنوعی)
 • برنامه شستشوی لباس Wool (لباس‌های پشمی و نخی)
 • برنامه شستشوی لباس  Baby Care(لباس‌های کودکان)
 • برنامه شستشوی Eco Drum Clean
 • آبکشی و خشک‌کن لباس‌ها با برنامه Rinse & Spin
 • برنامه شستشوی لباس Delicate (لباس‌های حساس و ظریف)
 • برنامه شستشوی کالای خواب Bedding (پارچه‌های تخت خواب)
 • برنامه Air Wash-Deodorization & Sanitization (ضدعفونی‌کننده و خوش‌بوکننده لباس‌ها)
 • برنامه شستشوی لباس dark garment (لباس‌های تیره)
 • برنامه شستشوی لباس Outdoor Care (لباس‌های بیرونی)
 • برنامه Daily Wash (شستشوی روزانه)
 • برنامه شستشوی Super Eco Wash

برنامه Cotton (پنبه)  ماشین لباسشویی سامسونگ :

برای شستشوی لباس هایی از جنس پنبه یا کتان برنامه ای به نام cotton در ماشین لباسشویی طراحی شده است . جنس پارچه ی کتان نسبت به دیگر پارچه ها محکم و بادوام تر بوده است . به دلیل مقاوت پارچه ی کتان در برابر حرارت ، برنامه cotton دمای آب را بالا می برد تا پارچه ی کتان به خوبی شسته شود . همچنین برنامه cotton برای لباس هایی با رنگ های مختلف و روشن از جنس کتان بسیار مناسب بوده و میتواند کثیفی متوسط رو به بالا را به راحتی پاک کند .

برنامه Synthetic (مصنوعی) ماشین لباسشویی سامسونگ :

برای شستن پارچه های مصنوعی برنامه شستشوی لباس Synthetic بسیار گزینه ی مناسبی می باشد . کلمه Synthetic به معنای الیاف مصنوعی بوده که برای شستن این گونه پارچه ها می توانید از این گزینه استفاده کنید .
دمای آب در این برنامه ی لباسشویی سامسونگ 60 درجه است . به دلیل اینکه الیاف مصنوعی در برابر حرارت مقاوم نیستند ، مدت زمان شست و شوی برنامه Synthetic 80 دقیقه میباشد .
برای شستن لباس های معمولی و روزمره برنامه Synthetic انتخاب خوبی است . این را هم باید بدانید که برای جلوگیری از زرد شدن پارچه هایی از جنس پلاستیک یا الیاف مصنوعی بهتر است که آن ها به صورت جداگانه شسته بشوند .

برنامه Wool (لباس‌های پشمی و نخی)  لباسشویی سامسونگ :

برنامه Wool برای شستشوی لباس های پشمی و بافتنی است . لباس هایی از این جنس بسیار حساس بوده به همین دلیل باید با دور کند ، دمای پایین و شوینده مناسب شسته شوند . این برنامه به گونه ای طراحی شده که هیچ آسیبی به پارچه های پشمی و بافتنی وارد نشود . بهتر است از خشک کن ماشین لباسشویی برای این لباس ها استفاده نکنید .
لباس های نخی هم که بسیار نازک و حساس هستند با این برنامه آسیب نمیبینند و به خوبی شسته می شوند . مت زمان شستشو با برنامه Wool کوتاه است و دمای آب بیش از 40 درجه نمی شود .

برنامه Baby Care(لباس‌های کودکان) لباسشویی سامسونگ :

Baby Care برنامه است که برای شستشو لباس کودکان طراحی شده است. کودکان پوست حساسی دارند به همین خاطر پارچه ی لباس آن ها اغلب از جنس پنبه است . برای اینکه باکتری و آلودگی لباس های کودکان به خوبی از بین برود ، لباس ها باید در دمای بالا شسته شوند . دمای آب در برنامه Baby Care بسیار بالا بوده و حدود 60 درجه سانتی گراد می باشد.
به طور کلی دمای بالا خیلی خوب می تواند آلودگی و باکتری ها را از بین ببرد .
پارچه هایی مانند پارچه حوله ، دستمال ، ملحفه و روکش بالش چون که مستقیم و مدت طولانی با پوست در تماس هستند با برنامه Baby Care به خوبی تمیز می شوند .

برنامه Rinse & Spin (آب‌کشی و خشک‌کن) :

با برنامه Rinse & Spin  میتوانید آبکشی و خشک شویی لباس ها را در ماشین لباسشویی سامسونگ انجام دهید . این برنامه لباس ها را نمیشوید بلکه فقط لباس ها را آبکشی و سپس خشک می کند .
برای لباس‌های عادی و روزمره که فقط به یک آبکشی نیاز دارند ، برنامه Rinse & Spin  مناسب است. این برنامه برای آبکشی پارچه‌هایی که برای شستن آن‌ها نرم‌کننده به کار رفته است؛ کاربرد دارد.

برنامه Eco Drum Clean :

مهم‌ترین برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ برنامه Eco Drum Clean (شستشوی بهینه)، است. در ماشین‌های لباسشویی های سامسونگ برنامه ECO DRUM CLEAN و +ECO DRUM CLEAN  به طور کلی برای تمیز کردن محفظه شستشو خود ماشین طراحی شده است .
با استفاده از Eco Drum Clean می توانید گردوغبار، آلودگی‌ها و باکتری‌های داخل محفظه شستشو را از بین ببرید . ماشین لباسشویی سامسونگ بعد از به اتمام رسیدن هر شستشو به شما آلارم می دهد که باید از طریق برنامه Eco Drum Clean محفظه شستشو را تمیز کنید. استفاده از این برنامه به طور منظم باعث میشود که ماشین لباسشویی شما همیشه تمیز ، به دور از باکتری و آلودگی باشد .

اگر میخواهید از خرابی ماشین لباسشویی خود جلوگیری کنید ، استفاده از این برنامه باعث می شود احتمال خرابی را تا حد زیادی کاهش پیدا کند . با مطالعه دفترچه راهنما ماشین میتوانید با نحوه کار با ماشین لباسشویی سامسونگ و برنامه ECO DRUM CLEAN و +ECO DRUM CLEAN آشنا شوید .

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ

برنامه Delicate (لباس‌های حساس) :

برنامه Delicate برای شستشویی لباس‌های ظریف و حساس استفاده می شود . واژه انگلیسی Delicate به معنای ظریف، حساس و لطیف است. دور موتور و دمای پایین آب یکی از ویژگی های این برنامه است که مناسب لباس های حساس می باشد . برای اینکه کمتر لباس ها کمتر آسیب ببینند ، هر چقدر دمای آب پایین تر باشد بهتر است . اگر بر روی لباس ها لکه های کم و ضعیفی وجود دارد این برنامه مناسب شستشوی آن هاست . بهتر است که لباس های زیر زنانه با این برنامه شسته شوند .

برنامه Bedding (پارچه‌های تخت خواب) :

یکی دیگر از برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ Bedding است که برای شستشوی کالای خواب مانند ملحفه‌ها استفاده می‌شود.
این برنامه در اکثر ماشین لباس‌شویی‌های سامسونگ وجود دارد.
برنامه Bedding بهترین گزینه برای شستشوی کالاهای خوابی نظیر روتختی، ملحفه و روکش لحاف می باشد. اگر میخواهید پارچه هایی با وزن حداکثر دو کیلوگرم را بشویید ، میتوانید از این برنامه استفاده کنید . . عملکرد برنامه Bedding مانند عملکرد برنامه Duvet است. برای شستشوی ملحفه و پتو از برنامه Duvet  هم می توانید استفاده کنید . به دلیل اینکه کالا های خواب مانند پتو ضخامت زیادی دارند باید شستشوی آن ها با سایر پارچه ها متفاوت باشد . به همین علت مدت زمان آبکشی در این برنامه بیشتر است.

برنامه Air Wash-Deodorization & Sanitization (ضدعفونی‌کننده و خوش‌بوکننده) :

برای ضدعفونی و خوشبو کردن لباس‌های خود میتوانید از برنامه Air Wash-Deodorization & Sanitization استفاده کنید . این برنامه قادر است لباس ها را بدون نیاز به آب و مواد شوینده ، خوش بو و ضد عفونی کند .
در این برنامه ، بوی نامطبوع پارچه با تکنولوژی Air Wash از طریق هوای گرم ، از بین می رود و باکتری هایی که بر روی پارچه وجود دارند کشته میشوند.

برنامه dark garment (لباس‌های تیره) :

برنامه dark garment برای شستشوی لباس‌های تیره استفاده می‌شود . این را به یاد داشته باشید که همیشه لباس های تیره و مشکی باید از دیگر لباس ها تفکیک شوند به دلیل اینکه لباس های تیره باید به شیوه خاص و به صورت ملایم شسته شوند . رنگ و بافت لباس های تیره اگر به درستی شسته نشود ، ممکن است آسیب ببیند .

برنامه Outdoor Care (لباس‌های بیرونی) :

برنامه Outdoor Care مناسب برای شستشوی اصولی لباس های بیرونی و ورزشی می باشد . در بعضی از ماشین لباسشویی‌ها نام دیگر این برنامه، Sports Wash است. در واقع این برنامه برای شستشوی لباس هایی طراحی شده است که در هوای آزاد می پوشید مانند لباس های ورزشی و کوهنوردی . برای شستشوی الیافی نظیر اسپندکس، کششی و میکروفیبر برنامه Outdoor Care یا Sports Wash انتخاب مناسبی می باشد . پس لباس های ورزشی خود را حتما از طریق برنامه  Outdoor Care تمیز کنید.

برنامه Daily Wash (شستشوی روزانه) :

برای شستشوی لباس‌های نه‌چندان کثیف میتوانید از برنامه Daily Wash استفاده کنید . لباس هایی که در خانه می پوشیم معمولا لکه های سطحی و جزئی دارند و یا اینکه پس از مدتی بوی عرق میگیرند .از آنجایی که این دسته لباس ها نیاز به شستشوی خاصی ندارند استفاده از برنامه Daily Wash برای شستشوی آن ها بسیار مناسب است. این برنامه در مدت زمان کوتاه و با دمای معمولی لباس ها را خوش بو و تمیز می کند.

برنامه Super Eco Wash :

برنامه Super Eco Wash یک برنامه فوق اقتصادی است و به محیط زیست کمک می کند چرا که در کمترین زمان ، عملکرد و شستشوی بسیار عالی دارد و برق بسیار کمی مصرف می کند . زمان شستشوی این برنامه 90 دقیقه می باشد . در کل شما می توانید لباس هایی با کثیفی یا لکه های متوسط را با Super Eco Wash بشویید .
نحوه کار با ماشین لباسشویی سامسونگ و برنامه‌های آن
در اکثرا ماشین لباس شویی های سامسونگ ، یک ولوم چرخشی بزرگ و برجسته روی دستگاه وجود دارد . برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ ، در کنار این ولوم نوشته شده است. با چرخاندن دکمه می‌توانید برنامه موردنظر خود را انتخاب کنید. اگر شما نحوه ی کار کردن با ماشین لباسشویی سامسونگ را نمی دانید و یا در هنگام استفاده از ماشین ، سوالاتی برایتان پیش آمده ، بهتر است تا دفترچه راهنما را به طور کامل مطالعه کنید .


شماره تماس برای ثبت درخواست : 02122251254

شماره تعمیر کار ماشین لباس شویی در تهران


سخن پایانی :

در مجموع هر یک از برنامه های ماشین لباسشویی سامسونگ ، سرعت چرخشی و دما متفاوتی دارند . روی نمایشگر ماشین اطلاعات این برنامه ها ثبت می شود . همچنین زمانی که شستشو پایان یابد ، مطلع خواهید شد . در پایان امیدواریم که درباره ی نحوه ی کار کرد برنامه های ماشین لباسشویی سامسونگ مطالب مفیدی را دریافت کرده باشید .