علت تیک تیک یخچال جنرال الکتریک :

یکی از لوازم برقی مهم آشپزخانه ، یخچال ها هستند که در آنها تنوع مشکلات بسیار زیاد است و یکی از این مشکلات علت تیک تیک یخچال جنرال الکتریک می باشد . بسیاری از مردم نمی دانند نشانه های این مشکلات چه چیزی می تواند باشد و ممکن است با بی توجهی به آن ، نیاز به تعمیر یخچال جنرال الکتریک خود داشته باشند .

در این مطلب راجب علت به وجود آمدن این مشکل و مواردی که ممکن است باعث تیک تیک یخچال جنرال الکتریک می شود صحبت کنیم .

علت تیک تیک یخچال جنرال الکتریک

علت تیک تیک یخچال جنرال الکتریک چیست ؟

به طور کلی، هر وسیله برقی که موتور دارد ، هنگام کار صدا تولید می‌کند. پس صدا دادن یخچال یک امر طبیعی است .

حتما شما صدای عادی یخچال را از صدای غیر عادی آن تشخیص میدهید . پس این را باید بدانید که هر صدایی نشان دهنده ی کار کرد درست یخچال نیست و ممکن است که در یخچال مشکلی به وجود آمده باشد .

علت تیک تیک یخچال جنرال الکتریک، بسته به شدت صدا و نوع آن امکان دارد متفاوت باشد. در حالت عادی یخچال‌ها صداهایی مثل تیک تیک یا حتی چکیدن قطره تولید می‌کنند؛ اما اگر این صدا ها به طور مداوم شنیده شود ، این را نشان میدهد که یخچال دچار مشکل شده است .

برای مثال امکان دارد ایراد از یخ ساز ، فن کمپرسور و یا فن اپراتور باشد . شما میتوانید قبل از این که یک تکنسین از نمایندگی جنرال الکتریک در خواست کنید، خودتان علت مشکلی که در یخچال ایجاد شده را بیابید .

علت تیک تیک یخچال جنرال الکتریک : خرابی فن اپراتور       

یخچال های ساید بای ساید بیشتر  دچار این مشکل می شوند . اگر از فریز یخچال صدا تیک تیک شنیده بشود ، امکان اینکه فن اپراتور دچار مشکل شده باشد ، وجود دارد .

فن اپراتور دار در صورتی که خراب شود ، می تواند به غیر از صدای تیک تیک صداهای دیگری مانند جیری جیر هم بدهد .

فرسودگی و خرابی بلبرینگ فن اپراتور ، شایع ترین موردی است که باعث از کار افتادن این قطعه می شود . در این صورت ، می‌توانید برای تعمیر یخچال با متخصصین ما در ایران کمپانی تماس بگیرید .


شماره تماس برای ثبت درخواست : 02122251254


علت تیک تیک یخچال جنرال الکتریک : خرابی فن کندانسور :

اگر از قسمت پشتی یخچال صدایی شبیه به صدای سوت شنیده شود ، احتمال اینکه فن کندانسور یخچال‌تان دچار مشکل شده باشد زیاد است .

در صورت اثبات این موضوع باید موتور فن را تعویض کنید . ممکن است عوامل زیادی باعث ایجاد این خرابی بشوند ؛

به عنوان مثال اگر بعضی از قطعات موتور یخچال خراب شوند ، صداهای غیر طبیعی از فن یا موتور آن شنیده می‌شود . همچنین امکان دارد بر روی عملکرد آن تاثیر بگذارد .

علت تیک تیک یخچال جنرال الکتریک : خرابی فن کندانسور

علت تیک تیک یخچال جنرال الکتریک : وجود ایراد در کارکرد و اتصالات یخ ساز :

از قسمت یخ ساز یخچال امکان اینکه صدای تیک تیک تولید شود ، نیز وجود دارد . اگر می‌خواهید اطمینان پیدا کنید که این صدا از یخ ساز می‌آید ، می توانید تمام اجزای آن را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهید  . در صورتی که در  اجزای یخ ساز یخچال ایرادی دیده نشد ، می توانید با خیال راحت علت صدای یخچال را پیدا کنید .

علت تیک تیک یخچال جنرال الکتریک : خرابی اتصالات موتور یخچال :

بر روی بدنه یخچال موتور آن قرار گرفته است که  یک محافظ فلزی از آن در برابر فشار و ضربه مراقبت می‌کند .

در همین قسمت لرزشگیرهایی از جنس لاستیک وجود دارد که از لرزیدن کمپرسور و صدایی که از آن به وجود می‌آید ،جلوگیری می‌کند . در صورتی که این لاستیک‌ها فرسوده شده باشند، کارایی خود را از ممکن است از دست بدهند . همین  دلیل موجب می شود که صدای تیک تیک مانند شنیده شود . پس به این خاطر باید لرزشگیر ها را عوض کنید .

از طرف دیگر ، شل شدن پیچ‌ها و اتصالات دیگر نزدیک به موتور ممکن است که صداهایی مانند تیک تیک یا تق تق ایجاد کند . پس حتماً این اتصالات را مورد بررسی قرار دهید و از محکم بودن آنها اطمینان حاصل کنید .

چطور از خرابی یخچال جلوگیری کنیم ؟

یخچال یک دستگاه نسبتا حساس است . در صورتی که از آن به صورت نادرست استفاده شود ، عمر مفید کارکرد یخچال تا حد زیادی پایین می آید . به طور کل اگر می‌خواهید یخچالتان دچار مشکلات مختلف نشود و عواملی مانند تیک تیک در یخچال جنرال الکتریک به وجود نیاید بهتر است که موارد زیر را رعایت کنید .

  • فاصله‌ای به اندازه دو بند انگشت را بین دیوار و یخچال حفظ کنید .
  • سعی کنید درب یخچال را بیش از حد سنگین نکنید .
  • یخچال را دور از اجاق گاز و دور از حرارت قرار دهید .
  • در صورتی که با برفک در یخچال دست و پنجه نرم می‌کنید، آنها را با سشوار آب کنید .
  • هر چند ماه، کویل‌های یخچال را با استفاده از جاروبرقی یا اسفنج نرم تمیز کنید .

شماره تماس برای ثبت درخواست : 02122251254


جمع‌بندی

خیلی از صداهایی که از یخچال تولید می‌شوند کاملاً عادی هستند و جای هیچ نگرانی برای آنها وجود ندارد .

در برخی از مواقع ، اگر صداهای تولید شده از یخچال بیشتر از حد معمول خود باشند ، یک هشدار برای شما است و نشان دهنده مشکل در دستگاه می‌باشد .

علت تیک تیک کردن یخچال جنرال الکتریک

پس در مجموع ، علت تیک تیک یخچال جنرال الکتریک می‌تواند یکی از 4 مورد زیر باشد :

  1. خراب شدن فن اپراتور
  2. خراب شدن فن کندانسور
  3. وجود ایراد در یخ ساز
  4. ایراد در اتصالات و لرزشگیرهای موتور