علت سر و صدای ماکروفر چیست ؟

لوازم خانگی در دنیای امروز به مهم ترین و کاربردی ترین وسایل تبدیل شده اند .
بسیاری از مردم با خرید وسایل الکترونیک مختلف در خانه ، کار های متفاوت را برای خود آسان می کنند .
در واقع هدف اصلی لوازم خانگی ، زندگی راحت تر ما در خانه است . یکی از مهم ترین و پر کاربرد ترین آنها نیز ماکروفر می باشد .

ماکروفر ، مایکروویو و سولاردم ، سه نوع دستگاه متفاوت هستند که به دلیل شباهت کاراییشان یکی شناخته می شوند . در واقع از ماکروفر برای پختن غذا ، از مایکروویو برای گرم کردن غذا و از سولاردم برای انجام دادن هر دو کار استفاده می شود . اما بسیاری از افراد هر سه این دستگاه ها را ماکروفر صدا میزنند .

دستگاه های الکترونیک ممکن است دچار مشکلات مختلف شوند و نیاز به تعمیر داشته باشند. مشکلات متنوع و متفاوتی نیز ممکن است برای دستگاه ها مختلف رخ دهد . یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ماکروفر ها رخ دهد که باید دلایل آن را بشناسید و در صورت دیدن نشانه های آن ، سریعا برای تعمیر آن اقدام کنید ، سر و صدای زیادی ماکروفر است .

ما در ایران کمپانی ، تلاش داریم تا شما را به طور کامل با مشکلات مختلفی که باعث سر و صدای زیادی ماکروفر و انواع لوازم خانگی می شوند آشنا کنیم .

علت سر و صدای ماکروفر :

همانطور که گفته شد ، یکی از مشکلاتی که ممکن است برای دستگاه شما رخ دهد و دستگاه شما را خراب کند ، سر و صدای زیاد ماکروفر است . اتفاقات مختلفی ممکن است برای دستگاه شما رخ بدهد تا این مشکل به وجود بیاید . در بسیاری از موارد بعضی از این مشکلات می توانند به دست خود شما برطرف شوند و بعضی از دلایل دیگر نیز نیاز به تعمیرکار حرفه ای دارند .

محل قرار گیری سینی :

اگر می بینید که از ماکروفر صدایی می آید و حس می کنید سینی سر جایش نیست ، این موضوع را بررسی کنید . بعضی از اوقات که سینی در کوپل وسط ماکروفر قرار نمی گیرد ، از مسیر خارج شده و باعث می شود که سر و صدایی از ماکروفر بلند شود . یکی از دلایل آن نیز از جا در آمدن سینی می باشد . این مشکل را می توانید خودتان با توجه به رعایت نکات ایمنی و راهنما ، حل کنید .

حرکت ریل زیر سینی روی جرم ها و چربی ها :

از آنجایی که ماکروفر برای آماده کردن غذای ماست ، تمیزی آن اهمیت بسیار زیادی دارد . اگر در داخل ماکروفر کثیف شده باشد و جرم ها و چربی ها زیر ریل سینی قرار بگیرند ، چرخش سینی ماکروفر در هنگام کار کردن صدایی به وجود می آورد . پس توجه داشته باشید که همیشه ماکروفر را تمیز نگه دارید و اگر این مشکل به وجود آمد خودتان می توانید مشکل را برطرف کنید .

صدای موتور چرخاننده در کف ماکروفر :

همانطور که میدانید ، سینی ماکروفر در زمان کار این دستگاه در حال چرخش است . این کار در کف ماکروفر به وسیله یک موتور انجام می شود . این موتور اگر دچار مشکل شده باشد ، امکان دارد که صداهای عجیبی از آن بشنوید و متوجه خرابی آن شوید . می توانید تعمیر این موتور را به تعمیرکاران حرفه ای ایران کمپانی بسپارید .

ایراد از ترانس های ولتاژ :

ترانس ولتاژ قطعه ای ضروری و بسیار مهم برای لوازم برقی است که اگر دستگاهی مثل ماکروفر به بیشتر از 220 ولت (برق شهری) احتیاج داشته باشد، آن را تامین کند . در ماکروفر این دستگاه برق 220 ولت را به 2000 ولت تبدیل می کند و به خازن های دستگاه می فرستد . د رصورتی که این ترانس ها دچار مشکل بشوند ، معمولا دستگاه صدای عجیبی از خود تولید می کند .

نقص در کارکرد خازن دستگاه :

نقص در کار کرد خازن های دستگاه یکی دیگر دلایل سر و صدای ماکروفر در زمان کار کردن است .
اگر که خازن های دستگاه ماکروفر شما دچار خرابی شده باشند ، موقع کار از خود صدا های مختلفی می دهند که این باعث می شود از خرابی آنها مطلع شوید .

دیود های خراب :

دیود در دستگاه های الکترونیک ، اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر مثل ترانس و خازن دستگاه دچار مشکل شده باشد ، صدا های غیر متعارف از آن شنیده می شود که می توانید متوجه خرابی دستگاه بشوید .

فن خراب شده دستگاه :

ماکروفر هم مانند بسیاری از دستگاه های الکترونیک ، دارای فن است تا بتواند به کمک آن و هواکش های دستگاه ، هوای گرم را از دستگاه خارج کند و دمای ماکروفر را پایین بیاورند . فن دستگاه اگر زمانی ضعیف یا خراب شود ممکن است موقع کار ، صدا های زیادی از خود تولید بکند . برای مثال ضعیف شدن آن باعث می شود که سریع بچرخد و به همین علت صدای بیشتری تولید کند .
شکستن یا کج شدن پره های فن ، یکی دیگر از مشکلاتی است که امکان دارد برای آن رخ بدهد . در صورت شکستگی یا کج شدن پره ، فن صدای عجیب و آزار دهنده ای را تولید می کند. در این زمان ، فقط باید فن دستگاه را تعویض کنید . فن خنک کننده لامپ مگنترون نیز ممکن است مشکل برایش ایجاد شود و با جرم گرفتن یا نیم سوز شدن صدای عجیب تولید کند .

نویز های بلند و جرقه در دستگاه :

وقتی ماکروفر درحال کار است ، لامپ مگنترون ، در طی فرایندی الکترومغناطیسی شروع به پرتاب الکترون ها می کند. این عمل باعث می شود که به وسیله ی امواج رادیویی غذا گرم شود . ممکن است این را بدانید که اگر فلز در ماکروفر باشد جرقه می زند و امککان دارد که دستگاه خراب شود . این گونه صدا ها که به دلایل این شکلی در دستگاه اتفاق می افتند را نویز طبیعی دستگاه می نامند که باید مواظب آن باشید . در ضمن این را به یاد داشته باشید که با افزایش عمر ماکروفر ، صدا های طبیعی آن نیز ممکن است بیشتر شوند .

تعمیر انواع ماکروفر در سریع ترین زمان ممکن در ایران کمپانی :

اگر در تهران زندگی می کنید و برای ماکروفر شما مشکل پیش آمده و قصد دارید که دستگاه خودتان را به سرعت تعمیر کنید تا دیگر صدایی ندهد ، می توانید تعمیر ماکروفر خود را به ایران کمپانی بسپارید . تیم ایران کمپانی یکی از بهترین تعمیرگاه های رسمی در تهران است که می تواند تعمیر لوازم شما را به خوبی انجام دهد . شما فقط کافیست با یکی از شعب ایران کمپانی در شمال ، جنوب، غرب یا شرق تهران تماس حاصل فرمایید و درخواست ارسال یک تعمیرکار را بکنید .