علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال ساید جنرال الکتریک :

علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال ساید جنرال الکتریک

دو مورد از اساسی ترین لوازم آشپزخانه یخچال و فریزر هستند . در واقع بدون استفاده از یخچال ، نگه داری از مواد غذایی غیر ممکن است . همین وسایل گران قیمت و پرکاربرد ، اگر دچار مشکلات متعددی بشوند باعث خراب شدن مواد غذایی می شوند . حال یکی از مشکلاتی که برای یخچال و فریزر به وجود می آید ، یخ زدگی است . کار فریزر منجد کردن مواد غذایی است که این امری طبیعی می باشد . اما اگر مواد غذایی در یخچال یخ بزنند ، نشان میدهد که یک مشکل فنی در یخچال رخ داده است .  در ادامه با ما همراه باشید تا علت یخ زدن مواد داخل یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک را با هم بررسی کنیم.

علت یخ زدن مواد داخل یخچال چیست و چگونه آن را برطرف کنیم؟

دلایل مختلفی وجود دارند که باعث می شوند مواد غذایی در یخچال یخ بزنند از  ایرادات فنی و قطعات گرفته تا تنظیم نامناسب دمای یخچال! اولین کاری که افراد در مواجهه با این مشکل انجام میدهند ، این است که یخچال را خاموش میکنند تا یخ و برفک درون آن آب شود . اما این راه کار موقت است و امکان دارد پس از روشن کردن یخچال ،دوباره یخ و برفک درون آن پیدا شوند .

علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال ساید جنرال الکتریک

برای اینکه بتوانید علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال را بیابید میتوانید از راه حل های ارائه شده در پایین استفاده کنید :

علت یخ زدن مواد داخل یخچال :

تنظیم دمای یخچال

دمای یخچال به دلایل مختلفی امکان دارد تغییر کنید . برای مثال یخچال هایی که تازه به بازار آمدند دارای نمایشگر لمسی هستند ، اگر شما کارکرد آن ها را ندانید ممکن است که ناخواسته دمای یخچال را کم یا زیاد کنید .

به عنوان مثال اکثر یخچال‌ها دارای نمایشگری هستند  که دمای درون یخچال را نشان می‌دهند .

حال اگر شما ندانید که چگونه دمای یخچال را تنظیم کنید ممکن است با زدن دکمه اشتباه دمای آن را تا حد زیادی پایین بیاورید . همین امر باعث می‌شود که مواد غذایی خصوصاً سبزی‌ها و میوه‌ها در درون یخچال یخ بزنند .

دمای مناسب یخچال بین ۲ تا ۵ درجه سانتیگراد می باشد . این دما برای تمامی موادی که در یخچال نگهداری می‌ شوند مناسب است.

این نکته را هم باید بدانید که در یخچال‌های ساید بای ساید طبقات بالایی معمولاً خنک‌تر از سایر طبقات آن هستند .

به همین دلیل برای جلو گیری از یخ زدگی  میوه و سبزیجات بهتر است آنها را در جامیوه‌ای که در بخش پایینی یخچال است قرار دهید .

خرابی ترموستات و کارکردن بیش از حد

یکی ازعلت های یخ زدن مواد داخل یخچال خرابی ترموستات و کار کردن بیش از حد آن می باشد . وظیفه ترموستات کنترل دما است که ولتاژها را به قطعاتی مثل کمپرسور موتور، فن و موتور فن کندانسور هدایت کند. وقتی که دما در یخچال کاهش پیدا می کند و به دمای مناسب میرسد (برای مثال 4 درجه سانتی گراد)، ترموسات ولتاژ کمتری را به این قطعات ارسال می‌کند تا دمای یخچال ثابت بماند.

دستورات و ولتاژ در صورت خرابی ترموسات یخچال تغییر نخواهد کرد و کندانسور و کمپرسور ، با تمام قدرت کار می کنند . به همین علت یخچال بیش از حد خنک می‌شود و مواد غذایی درون یخچال یخ می‌زنند.

اگر میخواهید از کارکرد درست ترموسات یخچال خود مطمئن شوید بهتر است آن را امتحان کنید آن وقت میتوانید علت یخ زدن مواد داخل یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک را بیابید . ابتدا لازم است ترموسات را به کمترین حد خود بچرخانید و بعد از آن ، این مقدار را به بالا ترین حد خود برسانید . اگر صدایی مانند صدای کلیک شنیدید ترموسات شما سالم است ؛ وگرنه به احتمال زیاد این قطعه دچار مشکل شده است . اگر میخواهید این قطعه را تعویض کنید می‌توانید از خدمات تعمیر یخچال جنرال الکتریک شرکت ایران کمپانی استفاده کنید! متخصصین ما در کمترین زمان ممکن خود را به محل زندگی شما می‌رسانند و تعمیرات لازم را انجام می‌دهند.

خرابی سنسور دما

اندازه گیری دمای داخلی یخچال بر عهده سنسور آن می باشد  . سنسور یخچال وظیفه دارد اطلاعات دما را به برد اصلی ارسال کند .

در صورت خرابی سنسور یخچال ، برد اصلی دیگر هیچ اطلاعاتی را از دمای داخلی دریافت نمیکند  . همین دلیل باعث میشود که هیچ دستوری از طرف برد به قطعاتی مانند کمپرسور و … ارسال نشود و آنها به طور دائم کار کنند .  در نتیجه مواد درون یخچال به دلیل کاهش دما دچار یخ زدگی می شوند . با روش تست سنسور یخچال در ایران کمپانی آشنا شوید.

راهکار این مشکل در صورت خراب بودن سنسور ، تعویض آن می باشد . این نکته را هم به یاد داشته باشید که بررسی و آزمایش سنسور با استفاده از ابزارمولتی متر انجام میشود ، پس به هیچ عنوان خودتان دست به تعویض یا تعمیر قطعات یخچال نزنید . شما میتوانید این کار را به یک تکنیسن حرفه ای و با تجربه از شرکت ایران کمپانی بسپارید .

شارژ گاز بیشتر از حد

یکی دیگر از علت های یخ زدن مواد داخل یخچال ، شارژ گاز بیش از حد می باشد . معمولا این اتفاق بعد از سرویس یخچال و شارژ کردن گاز یخچال رخ می دهد . اگر به سیستم گردش هوای موتور یخچال بیش از حد گاز وارد شود ، احتمال کاهش دما و یخ زدگی مواد وجود دارد . شما می توانید برای حل این مشکل ، دمای یخچال را برای مدت کوتاهی بالاتر ببرید . برای مثال اگر دمای یخچال 3 درجه است آن را به 6 درجه برسانید . با این کار گاز یخچال پس از مدتی به حد معمول خود میرسد . آن وقت میتوانید دما یخچال را به 3 درجه برگردانید .


شماره تماس برای ثبت درخواست : 02122251254


خراب شدن برد الکترونیکی یخچال

خراب شدن برد الکترونیکی و اصلی یخچال دیگر موردی است که می تواند علت یخ زدن مواد در یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک باشد . این خرابی به ندرت اتفاق می افتد و معمولا مشکل کار ، از بخش های دیگر یخچال است . اما ممکن است که علت یخ زدگی مواد داخل یخچال به خاطر برد الکترونیکی باشد .

برد الکترونیکی اصلی ترین قطعه در یخچال می باشد که مدیریت تمام امور را بر عهده دارد . برد الکترونیکی اگر دچار ایراد یا هر گونه خرابی بشود ، میتواند در سیستم یخچال اختلال ایجاد کند . برای مثال ، اگر قسمت فرمان دچار مشکل شود ، به موتور هیچ فرمانی ارسال نمی شود و در نتیجه ، موتور به طور یکسره کار می کند . در نتیجه این کار باعث یخ زدگی مواد غذایی موجود در یخچال می شود .

علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال ساید جنرال الکتریک

قرار گرفتن مواد غذایی جلوی فن یخچال

قرار گرفتن مواد غذایی جلوی فن یخچال ، دیگر علت یخ زدن مواد داخل یخچال است . اما این مورد نشان دهنده ی یک مشکل فنی در یخچال نمی باشد ! در بسیاری از مدل‌های یخچال ساید بای ساید ، هوای خنک از فریزر توسط یک دریچه ی کوچکی که به یخچال وصل است ، انتقال پیدا می کند . این دریچه در قسمت انتهایی طبقات یخچال وجود دارد . پس بهتر است برای جلو گیری از یخ زدن میوه و سبزیجات ، آن ها را در این قسمت قرار ندهید .

در برخی از یخچال هایی که این مکانیزم را دارند ، یک سیستم کنترل دامپر طراحی شده که دریچه را کنترل می کند . با این کار دیگر سرما بیش از حد وارد یخچال نمی شود .  در صورتی دامپر دچار خرابی شود ، دیگر کنترلی بر روی دریچه وجود ندارد و تا حد زیادی دما ی درون یخچال کاهش پیدا می کند .  پس این مورد هم میتواند علت یخ زدن مواد داخل یخچال ساید بای ساید به حساب بیاید .

دیگر علت‌های یخ زدگی مواد داخل یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک

علاوه بر موارد بالا، ممکن است دلایل دیگری برای یخ زدگی میوه درون یخچال وجود داشته باشد.

برای مثال، ممکن است گرما از طریق یک فضای کوچک خارج شود و یخچال، بیشتر از حد معمول کار کرده و باعث یخ زدگی مواد داخل آن شود. برای مثال، در صورتی که واشر دور در یخچال خراب شده باشد، اندکی سرما از آن خارج می‌شود؛ اما کمپرسور برای تامین سرمای از دست رفته، بیشتر از حد معمول کار می‌کند و باعث یخ زدگی مواد غذایی می‌شود.

 

علت های دیگری هم که باعث یخ زدگی مواد داخل یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک وجود دارند . به عنوان مثال ممکن است که هوای درون یخچال از طریق یک نقطه کوچک خارج شود و باعث این شود  که یخچال بیش از حد معمول کار کند . همین امر موجب می شود مواد داخل آن یخ بزنند . برای مثال در صورتی  که واشر دور یخچال خراب شده باشد  و  کمی سرما از یخچال خارج بشود ، باعث می شود که کمپرسور بیش از حد معمول کار کند تا سرمایی که از دست رفته را تامین کند که این کارکرد موجب یخ زدگی مواد غذایی می شود .

 

چیدمان نامناسب مواد غذایی ، دیگر علت یخ زدن مواد داخل یخچال است . اگر که یخچال را بیش از اندازه پر کنید ، فشار زیادی به موتور برای خنک کردن مواد وارد می شود . همچنین ممکن است در مقابل دریچه ی هوا یا منفذه یک ماده غذایی قرار بگیرد و کاری کند که هوای سرد جریان نداشته باشد . احتمال دیگری که می توان داد این است که در قسمتی از یخچال سرما گیر افتاده باشد و باعث یخ زدن مواد آن ناحیه بشود ؛ در صورتی که در قسمت های دیگر آن سرمای کافی وجود ندارد .

بر عکس این موضوع هم وجود دارد ؛ یعنی اگر مواد غذایی داخل یخچال بسیار کم باشند ، احتمال یخ زدگی آن ها بیشتر است .

پس این نکته را به یاد داشته باشید که یخچالتان را باید به اندازه ظرفیتی که دارد پر کنید . نه کمتر نه بیشتر !

آخرین موردی که میتوان یکی از علت های یخ زدن مواد داخل یخچال دانست ، کثیف و نامرتب بودن سیم‌پیجی کمپرسور است.اگر سیم پیچی کمپرسور چرب و کثیف باشد ، کمپرسور باید مدت بیشتری کار کند تا دمای فریزر پایین نیاید . در بعضی از یخچال های ساید بای ساید ، اگر کمپرسور بیش از حد کار کند باعث افزایش سرمای درون یخچال و درنتیجه یخ زدگی مواد می شود .

اگر متوجه شدید که علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال جنرال الکتریک مشکلات فنی است ، می توانید برای تعمیر یخچال از تعمیرکاران مجرب ایران کمپانی کمک بگیرید.

 

جمع‌بندی

در ایران کمپانی به معرفی دلایلی که ممکن است باعث یخ زدگی مواد غذایی درون یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک شود، پرداختیم. همان طور که گفته شد، ممکن است علت یخ زدن مواد داخل یخچال به دلایل زیر باشد:

  • تنظیم دما کمتر از حد مناسب
  • خرابی ترموستات یخچال
  • خرابی سنسور دما
  • شارژ بیش از حد گاز
  • خرابی برد الکترونیکی
  • خرابی واشر دور در یخچال
  • کثیف بودن و وجود چربی و گرد و غبار در سیم‌پیچی کمپرسور
  • پر کردن بیش از حد و خالی بودن یخچال
  • قرارگیری مواد غذایی مقابل فن
  • و…

اگر این مشکل برای یخچالتان به وجود آمده است ، می‌توانید از خدمات تعمیر یخچال ما بهره مند شوید . متخصصین ایران کمپانی در کمترین زمان ممکن خود را به شما می‌رسانند و پس از عیب‌یابی، اقدام به تعمیر یخچال شما می‌کنند.